W czwartek gołdapscy policjanci gościli dwie grupy maturzystów, którzy już niebawem przystąpią do egzaminu dojrzałości, a także staną przed ważnym życiowym wyborem kariery zawodowej.

Gości przywitał pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Gołdapi podinsp. Tomasz Jegliński. Omówił specyfikę służby w policji oraz proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Ponadto opowiedział jak wygląda przygotowanie do poszczególnych etapów rekrutacji i zachęcał do wzięcia udziału w cyklicznie organizowanym przez gołdapską komendę próbnym teście sprawnościowym. Rekruci i przyszli kandydaci mają wówczas doskonałą okazję poznać swoje możliwości fizyczne, jak również dowiedzieć się o technice prawidłowego pokonania toru.

W następnej kolejności jedna z policjantek przedstawiła uczniom zalety służby w szeregach formacji. Omówiła zakres pracy policjanta w każdym z wydziałów oraz odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania. Zaznaczyła, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień otwiera nowe perspektywy i możliwości. Dodała, że służba w policji daje możliwość samorealizacji i dalszej nauki.

Wizyta młodzieży w murach komendy stanowiła też doskonałą okazję do zwiedzenia budynku. Funkcjonariuszka oprowadziła młodych ludzi po nim wskazując m.in. stanowisko kierowania oficera dyżurnego czy też policyjne cele. Młodzież oceniła to spotkanie jako niezwykle cenne i przyznała, że okazało się one bardzo pomocne w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłego zawodu.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.