Po ponad 33 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się gołdapianin insp. Jerzy Kuprewicz, dotychczasowy komendant powiatowy policji w Olecku, a wcześniej wieloletni policjant gołdapskiej jednostki, w której przez pewien okres pełnił również obowiązki komendanta i zastępcy.

W poniedziałek w Teatrze AGT w Olecku odbyła się uroczysta zbiórka. Ze swoją służbą pożegnał się insp. Jerzy Kuprewicz, który po ponad 33 latach odszedł na emeryturę. Pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie mł. insp. Paweł Krauz podziękował odchodzącemu komendantowi za lata profesjonalnej i oddanej służby, życząc pomyślnej realizacji pasji i planów na emeryturze. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych, szefów zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawicieli instytucji oraz organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa w powiecie, współpracujących na co dzień z olecką policją.

Insp. Jerzy Kurpewicz podkreślił, że służba w policji oraz w ostatnich latach dowodzenie olecką komendą były dla niego ogromnym zaszczytem, ale również wyzwaniem. Podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu oleckiego. W podobnym tonie zwrócił się także do przedstawicieli administracji samorządowej w regionie oraz do przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji i służb.

Życzenia wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia złożył również odchodzącemu na emeryturę komendantowi obecny na spotkaniu zastępca komendanta – prorektor Akademii Policji w Szczytnie insp. Andrzej Żyliński.

Uroczysta zbiórka przebiegła zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Niezwykle podniosłym momentem była ceremonia pożegnania przełożonego oleckich ze sztandarem KPP w Olecku.

Mł. insp. Paweł Krauz powierzył obowiązki komendanta powiatowego policji w Olecku mł. insp. Jarosławowi Werli, który przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego policji w Olecku. Mł. insp. Jarosław Werla swoją służbę rozpoczął 28 lat temu. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z pionem kryminalnym.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.