8 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Poświęcone było tematyce dopaminy w kontekście korzystania z portali społecznościowych oraz sposobów kontroli nad technologią, abyśmy to my mieli nad nią kontrolę, a nie ona nad nami. W spotkaniu uczestniczyły trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, łącznie 54 uczniów.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest dopamina - hormon, neuroprzekaźnik, wpływający na układ nagrody w mózgu. Ten hormon jest często wyzwalany o organizmie w czasie korzystania z platform społecznościowych i zwiększa zaangażowania danego użytkownika. Omówiono również strategie i praktyki, które pozwalają zachować kontrolę nad czasem spędzanym online oraz ograniczyć negatywne skutki nadmiernego korzystania z portali społecznościowych.

Spotkanie prowadzone było przez specjalistę do spraw komputeryzacji w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Przedstawił on uczestnikom różne aspekty kontroli nad technologią i zasady zdrowego korzystania z internetu. Dodatkowym punktem spotkania było wystąpienie oficer prasowej KPP w GOłdapi mł. asp. Marty Domańskiej, która przedstawiła „dekalog cyfrowego obywatela” – zbiór zasad i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu i mediów społecznościowych. Uczestnicy mieli również szansę dzielić się swoimi doświadczeniami oraz dyskutować na temat sposobów efektywnego zarządzania czasem spędzanym w sieci.

Spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Publicznej w Gołdapi było cennym wsparciem dla lokalnej społeczności w promowaniu świadomego i bezpiecznego korzystania z technologii oraz budowaniu zdrowej relacji z internetem.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.