Bezpieczeństwo to nasza wspólna i bardzo ważna sprawa. Szczególnie w okresie wypoczynku, kiedy część osób korzystających z uroków białego szaleństwa zapomina o jego podstawowych zasadach. Dlatego też gołdapscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczne ferie 2024”.

Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki mundurowi przeprowadzili ponad 50 spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Stróże prawa rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego i przypominali o zagrożeniach. Ze starszą młodzieżą poruszyli zagadnienia dotyczące uzależnienia od narkotyków i dopalaczy oraz uczulali na groźne zjawisko cyberprzemocy.

Policjanci zespołu ruchu drogowego skutecznie podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie ferii zimowych mundurowi skontrolowali około 200 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili ponad 170 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg. Zdecydowana większość z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie ponad 150 mandatów karnych, zastosowali 20 pouczeń oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu. W wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych m.in. za brak aktualnego badania technicznego bądź z uwagi na stan auta, który zagrażał porządkowi lub bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego przeprowadzili w tym czasie blisko 170 interwencji, zatrzymali 5 sprawców przestępstw oraz 8 osób poszukiwanych. Ponadto policjanci podczas codziennej służby systematycznie kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub narażone na wychłodzenie.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.