Policjanci w trakcie trwających ferii zimowych odwiedzają miejsca, w których dzieci i młodzież spędzają czas wolny.

W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z dziećmi w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, w Gminnym Ośrodku Kultury w Baniach Mazurskich oraz w sali zabaw „Kangurek”. Przewodnim tematem wszystkich spotkań jest bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Policjanci rozmawiają o tym jak zachować się podczas zabaw poza domem oraz przestrzegają przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Nieustannie ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z przebywaniem w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych i radzą jak organizować kulig czy bitwę na śnieżki.

Mundurowi systematycznie odwiedzają też stok narciarski na Pięknej Górze w Gołdapi. Zwracają tam uwagę dzieciom na reguły bezpiecznego współdzielenia stoku z pozostałymi narciarzami czy snowboardzistami oraz przypominają o konieczności używania kasku ochronnego i doborze odpowiedniej odzieży.

Podczas spotkań policjanci przypominają o konkursie plastyczno-filmowym w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na konkurs pn. „Śnieżny Dekalog” można przekazywać prace plastyczne lub maksymalnie 60-sekundowy spot filmowy.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.