W całym kraju odbywały się dziś akcje protestacyjne rolników. W wielu miejscach blokowane były drogi. Do tej ogólnopolskiej akcji włączyli się też rolnicy z powiatu gołdapskiego.

O 12:00 na pl. Zwycięstwa w Gołdapi zgromadziło się około 50 osób. Zimową pogodę trudno przewidzieć, dlatego ze wglądów bezpieczeństwa zrezygnowali oni z przyjazdu ciągnikami jak to było kilka lat temu, protest był pieszy.

Protestujący na kilkadziesiąt minut zablokowali dwa przejścia dla pieszych po północnej stronie placu Zwycięstwa. Później przemaszerowali chodnikami wokół centrum i rozdawali mieszkańcom miasta ulotki, na których wydrukowane były główne postulaty porozumienia rolników z województwa warmińsko-mazurskiego.

postulaty protestujących ⇓

Dzisiejsza akcja rolników nie spowodowała większych utrudnień dla gołdapian. Jeśli jednak rolnicy nie doczekają się w krótkim terminie realizacji swoich postulatów, rozmowy z rządem będą nieskuteczne, będą organizowane kolejne akcje protestacyjne, także w naszym powiecie. Mają one być już bardziej odczuwalne dla mieszkańców, blokady dróg nie będą już miały charakteru symbolicznego.

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.