W sobotnie przedpołudnie Biblioteka Publiczna w Gołdapi zamieniła się w bajkowe królestwo pluszowego przyjaciela.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się od odczytania fragmentu uroczej historii z książki Michaela Bonda pt. „Miś zwany Paddington” przez dyrektor biblioteki Agnieszkę Dziobkowską oraz chętne dzieci. Mali entuzjaści literatury z zaciekawieniem wsłuchiwali się w losy sympatycznego misia. Rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania dzieci zgłębiały tajemnice związane z powstaniem tej wyjątkowej maskotki.

Gwiazdą spotkania okazał się pluszowy miś Teddy, który wspólnie z dziećmi tańczył. Uczniowie zaśpiewali mu piosenkę “Sto lat”. Uczestnicy wykazali się talentem układając rozsypanki oraz wykonując swoje własne, unikalne misiowe zabawki.

To wyjątkowe spotkanie nie tylko przybliżyło dzieciom historię ich ulubionego pluszaka, ale także zainspirowało je do kreatywności i wspólnej zabawy. Była to niezapomniana lekcja przyjaźni, współpracy oraz magii, którą może stworzyć wyobraźnia. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.