314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Wśród trzech gmin powiatu gołdapskiego wygrała gmina Gołdap (frekwencja 62,88%). Wyniki „bitwy” podała dziś Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Trzy gminy w Polsce osiągnęły rekordowe wyniki. Ponad 90% wyniosła frekwencja w gminie Klwów w powiecie przysuskim, blisko 89% w gminie Michałowice w powiecie pruszkowskim oraz prawie 88% w gminie Suchy Las w powiecie poznańskim. Profrekwencyjna inicjatywa „Bitwa o remizy” to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach akcji w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją uzyskaną w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP, jednostki OSP otrzymają do 1 miliona złotych dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.

Do wyznaczenia jednostek ochotniczych straży pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespoły zakończą swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br.

Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez ministra klimatu i środowiska (w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG) oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji (reprezentowanego przez komendanta głównego PSP).

✍️ na podst. komunikatu KG PSP

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.