Dom Kultury w Gołdapi podał wyniki ankiety dotyczącej atrakcji, jakiej oczekiwaliby mieszkańcy na noworoczny wieczór. Wygrały fajerwerki.

W kilkudniowej ankiecie oddanych zostało 4355 głosów. Do wyboru były trzy opcje, z czego ostatnia miała charakter otwarty. Na fajerwerki oddanych zostało 3128 głosów, na lasery 223. Opcję inne zaznaczono 1004 razy. W tym przypadku osoba oddająca głos mogła podać swoją propozycję. Te, jak w rozmowie z goldap.info powiedziała dyrektor DK, były bardzo różne. Okazuje się, że część osób nie zrozumiała prostego pytania ankiety, odpowiadając, że noworoczną atrakcją byłoby przeznaczenie pieniędzy na dom dziecka, szpital, premie pracownikom czy na inne cele, albo żaliło się, że „w Gołdapi nic się nie dzieje”. Część propozycji była bardzo ogólnikowa typu „zróbcie jakiś koncert”, „zróbcie coś dla dzieci”, „zróbcie coś dla rodzin”. Były też propozycje, które można byłoby określić jako chamskie, wulgarne, poniżające, a nawet łapiące się pod paragraf, nienadające się do przytoczenia. Z bardziej konkretnych proponowano noworoczną potańcówkę, pokaz dronów czy dyskotekę pod gwiazdami bez muzyki disco polo.

Noworoczna impreza odbędzie się tradycyjnie 1 stycznia w centrum miasta, rozpocznie się o godzinie 19:00. Będą krótkie przemówienia, a potem pokaz fajerwerków przy muzyce serwowanej przez białostockiego didżeja. On też poprowadzi po fajerwerkach dyskotekę pod gwiazdami, która zakończy się przed ciszą nocną.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.