Kiedyś był polonez, który po ponad dekadzie eksploatacji w 2007 roku został zmieniony na chevroleta lacetti. Po 16 latach i ten samochód jest już mocno wyeksploatowany, dlatego zapadła decyzja o zakupie nowego pojazdu na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi.

19 października ogłoszone zostało zapytanie ofertowe dotyczące dostawy samochodu osobowego, przedstawiona została oczekiwana specyfikacja. Oferty mogły być składane do 30 października. Wpłynęła tylko jedna, złożona przez firmę Olsztyna. Zaoferowała ona toyotę corollę w cenie 94.444 złotych brutto. Dziś pracownicy urzędu odebrali samochód od sprzedawcy.

Toyota corolla, podobnie jak dotychczas chevrolet i kiedyś polonez, będzie służyła dyrekcji i pracownikom urzędu pracy do wypełniania codziennych obowiązków, w tym wyjazdów na kontrole do pracodawców, wyjazdów na szkolenia, spotkania, konferencje czy po biurowe zakupy do tej instytucji.

Jak zapewnia dyrektor PUP Wojciech Hołdyński, cena samochodu zaoferowana przez sprzedawcę z Olsztyna jest atrakcyjna, niższa niż rynkowa. W rozmowie z goldap.info zwraca też uwagę, że obecnie średnia cena sprzedawanego w Polsce samochodu osobowego to ponad 170 tysięcy złotych.

Choć Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi pozyskuje wiele dotacji i ma w tym duże doświadczenie, od lat żaden z programów nie przewiduje finansowania czy współfinansowania zakupu samochodu na potrzeby urzędu. Środki na zakup samochodu pochodzą więc w całości z budżetu powiatu.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z chevroletem lacetti. Podczas ostatniego posiedzenia zarządu powiatu dyrektor PUP zaproponował włodarzom, by zastanowili się, czy go sprzedać, czy też może jeszcze przekazać innej instytucji powiatowej.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.