Godną naśladowania postawą wykazał się mł. asp. Mariusz Sienkiewicz – policjant zespołu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Mundurowy w czasie wolnym od służby, będąc świadkiem wypadku drogowego natychmiast ruszył z pomocą uczestnikom zdarzenia.

Ratowanie ludzkiego życia i pomaganie osobom będącym w potrzebie jest wpisane w codzienną służbę policjantów. Niewątpliwie każda taka sytuacja daje satysfakcję oraz motywuje do dalszego działania.

W miniony piątek około godz. 16:30 gołdapski policjant z żoną jechali samochodem drogą krajową nr 65, gdy nagle zauważyli uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego auta. Jedno z nich leżało na dachu. Mundurowy zjechał na pobocze i pospieszył z pomocą. Policjant przy pomocy świadków zdarzenia powiadomił służby, a jednocześnie osobiście zadbał o nieprzytomną poszkodowaną, udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiej reakcji i fachowej pomocy gołdapskiego funkcjonariusza kobieta odzyskała przytomność. W tym samym czasie żona policjanta zadbała o bezpieczeństwo drugiego uczestnika zdarzenia, który będąc w szoku chodził po jezdni stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Kobieta wręczyła mężczyźnie kamizelkę odblaskową, a następnie dbała o to, aby nie oddalił się z miejsca do czasu przyjazdu służb.

Nadrzędnym celem każdego funkcjonariusza jest pomoc drugiemu człowiekowi, jednak postawa mł. asp. Mariusz Sienkiewicza zasługuje na szczególne uznanie. Gołdapski mundurowy już nie po raz pierwszy udowadnia, że niesienie pomocy i reagowanie w sytuacjach zagrożenia jest dla niego reakcją naturalną. Tylko w ostatnim czasie, dzięki jego szybkiej reakcji, dwie osoby trafiły pod opiekę specjalistów. Warto wspomnieć, że mł. asp. Mariusz Sienkiewicz podczas tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego został laureatem w konkurencji indywidualnej z pierwszej pomocy przedmedycznej. Teraz, w życiu codziennym, udowadnia, że tytuł ten otrzymał zasłużenie.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.