Mimo nieciekawej pogody prawie 150 osób wzięło udział w Sztafecie 11.11.11.11.13, która odbyła się w dniu Narodowego Święta Niepodległości w centrum Gołdapi.

Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk zorganizowało ją został po raz trzynasty. Przebieg wydarzenia nie odbiegał od znanego już z lat ubiegłych. Po godzinie 10 ze sztafetowym serduszkiem w jedenastokilometrową trasę wyruszyli biegacze z grupy „Łowców Przygód”. O 11 rozpoczęła się „zumbowa” rozgrzewka uczestników sztafety, po kilku minutach na metę wbiegli „Łowcy Przygód”, przekazali serduszka i o 11:11 rozpoczęła się Sztafeta 11.11.11.11.13 . Biegano czwórkami, każda grupa w dowolnym tempie pokonywała kilkudziesięciometrowy odcinek po północnej stronie pl. Zwycięstwa. Po biegu na uczestników wydarzenia czekała grochówka. Był też quest z nagrodami.

Jak informuje organizator, Sztafeta 11.11.11.11.13 to wydarzenie kulturalne promujące nowoczesną formę patriotyzmu i wolontariatu, angażująca i integrująca całą społeczność lokalną, ukazująca alternatywny sposób spędzania wolnego czasu.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.