Gołdapscy policjanci prowadzą lokalną kampanię ph. "STOP>18!". Dziś wspólnie ze strażnikiem miejskim odwiedzili sklepy na terenie gminy Gołdap, które oferują w sprzedaży alkohol.

Przypominali sprzedawcom o prawnym o zakazie sprzedaży alkoholu i papierosów osobom niepełnoletnim. Zostawiali też ulotki i plakaty o tym informujące. W jednym ze sklepów ekspedientka zwróciła uwagę na inny problem, pytając jednocześnie o sugestie, jak powinna reagować. Chodzi o sytuacje, gdy ma podejrzenie, że osoba pełnoletnia została poproszona o zakup alkoholu przez osobę niepełnoletnią, dostała pieniądze i dokonuje takiego zakupu. Niestety zdarzają się takie osoby dorosłe, które nie widzą nic złego w kupowaniu piwa czy wódki dla nastolatków.

Funkcjonariusze przekazywali sprzedawcom także informację o nowym zakazie, który wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku. Od tego dnia nie będzie można sprzedawać tzw. napojów energetycznych osobom w wieku poniżej 18 roku życia, na terenie jednostek systemu oświaty a także w automatach. Za złamanie tego zakazu będzie grozić grzywna do 2 tysięcy złotych. Część sprzedawców stwierdziła, że znając ich działanie już dziś odmawia sprzedaży tego typu napojów dla dzieci i nastolatków.

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.