Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na XIII Spotkania z Naturą i Sztuką „Nasze i nie nasze krajobrazy”. Wydarzenie odbędzie się 18 listopada.

O godzinie 17:00 w Galerii K2 otworzymy wystawę fotografii Piotra Bułanowa pt. „Nie tylko multiekspozycje”.

Autor od ponad trzydziestu lat związany jest ze środowiskiem suwalskich fotografów skupionych wokół PAcamera Club. Brał udział w większości wystaw tego klubu. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1996-2001 pełnił obowiązki prezesa okręgu północno-wschodniego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest laureatem konkursów fotograficznych m.in. Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Międzynarodowego Biennale Krajobrazu „Definicja przestrzeni”, Fotograficznych Mistrzostw Polski w Warszawie. Jego prace znajdują się w wielu albumach i wydawnictwach promujących Suwalszczyznę i województwo podlaskie. Fotografie, które będą prezentowane na wystawie, wykonane są m.in. techniką multiekspozycji czyli wielokrotnego naświetlania tej samej klatki. Obraz powstaje w korpusie aparatu fotograficznego, programy komputerowe używane są jedynie do poprawienia kontrastu, nasycenia kolorów lub jasności.

O godzinie 18:00 zapraszamy do kina „Kultura” na film dokumentalny pt. „ Jak tańczy mój czas” autorstwa Józefa Romasza. Podczas projekcji oprócz autora będziemy również gościć Katarzynę Wielechowską, która wraz z nim jest autorką scenariusza filmu.

Józef Romasz to operator filmowy, scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych, dr hab. prof. Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył studia w PWSFTViT w Łodzi na wydziale operatorskim i realizacji telewizyjnej (1982–86). Od 1987 roku jest wykładowcą na tej uczelni. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowe, a także współzałożycielem interdyscyplinarnej grupy twórczej „Dom Marka”, powstałej w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Gołdapi. Był instruktorem fotografii i filmu w Wojewódzkim Domu Kultury w Suwałkach (1979–1982). W 2001 roku otrzymał Nagrodę II stopnia Prezydenta Miasta Suwałki w uznaniu zasług na rzecz rozwoju kultury Suwalszczyzny oraz upowszechnianiu jej tradycji, historii i dorobku. Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Muzyki, Pieśni i Tańca Suwalszczyzny. Jest twórcą filmów autorskich, które w jego dorobku artystycznym zajmują odrębne i istotne miejsce m.in. „Jak tańczy mój czas”, „Przystanek dla bocianów”, „Dom Marka”, „Człowiek, który nie zaznał wielkiego świata”, „Krymskie źródło”. Wiele zrealizowanych przez niego filmów otrzymało nagrody na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

✍️ Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.