Dwoje nowych funkcjonariuszy policji z Gołdapi złożyło dziś w Olsztynie ślubowanie. W trakcie uroczystości Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę wyróżniony został komendant powiatowy policji w Gołdapi insp. Dariusz Stachelek.

Garnizon warmińsko-mazurskiej policji zasiliło grono nowych 10 policjantek i 28 policjantów. Wszyscy po złożonym dziś ślubowaniu rozpoczną wkrótce kurs w policyjnej szkole. Po pozytywnym jego zakończeniu zasilą szeregi oddziału prewencji policji, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz kilkunastu komend powiatowych. Z tej grupy do gołdapskiej jednostki policji w połowie przyszłego roku powinno trafić dwoje nowych funkcjonariuszy.

Dzisiejsza uroczystość w Olsztynie była też okazją do wręczenia medali i wyróżnień. Komendant wojewódzki policji wręczył 5 policjantom Brązowe Odznaki Zasłużony Policjant. Kolejnych 7 policjantów i 1 pracownik cywilny otrzymali Złote Medale za Długoletnią Służbę, 20 policjantów i 2 pracowników cywilnych Srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz 8 policjantów i 1 pracownik cywilny Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Medalem Za Zasługi dla Policji został uhonorowany burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Wśród wyróżnionych znalazł się komendant powiatowy policji w Gołdapi insp. Dariusz Stachelek, który otrzymał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.


📷 KWP w Olsztynie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.