„Niektórzy lubią poezję” - ten i inne wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej wybrzmiały podczas spotkania, które odbyło się w ostatni piątek października w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Wydarzenie zorganizowała biblioteka wraz z Gołdapskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w związku z ustanowionym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Wisławy Szymborskiej. Inicjatorką spotkania była Urszula Wrzosek, autorka 4 tomików wierszy, emerytowana polonistka, prowadząca sekcję poetycką w GUTW, miłośniczka Wisławy Szymborskiej i jej poezji, która jak wspomniała, była dla niej inspiracją do pisania własnych wierszy.
Zgromadzona publiczność poznała krótką biografię Wisławy Szymborskiej, obejrzała zdjęcia, rękopisy i zielniki poetki, wysłuchała nagrań wierszy czytanych przez Szymborską oraz muzycznych interpretacji poezji tej znakomitej autorki.

Mamy nadzieję, że spotkanie, w którym uczestniczyła m.in. młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi pozostanie na długo w pamięci i być może będzie dla kogoś inspiracją do pisania własnej poezji.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi dziękuje pani Urszuli Wrzosek oraz Gołdapskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za owocną współpracę.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.