Jutro rozpoczną się ogólnopolskie działania prewencyjno-kontrolne pn. „Wszystkich Świętych 2023”. W tym szczególnym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspierani przez kolegów z innych służb zadbają o spokojny przebieg ostatniego dnia października, dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek.

Wspólnie będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Z uwagi na zwiększone natężenie ruchu pieszych i pojazdów patrole zadbają o utrzymanie płynności ruchu. Kierujący muszą liczyć się z czasową zmianą organizacji ruchu i bezwzględnie stosować się do tymczasowego oznakowania. Mundurowi zapowiadają reagowanie na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Spodziewane utrudnienia w ruchu wystąpią :

  • na drodze krajowej 65 na odcinku Gołdap - przejście graniczne w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej
  • na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach przy cmentarzu przy ul. Dębowej
  • na drodze wojewódzkiej 650 w Grabowie przy cmentarzu

Parking dla odwiedzających cmentarze w Gołdapi znajdować się będzie przy ulicy Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do tegoż parkingu.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można parkować również na placu parkingowym w pobliżu miejscowej szkoły.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy cmentarzu, urzędzie gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można parkować również na bocznej drodze znajdującej się przy cmentarzu komunalnym.

Na drodze krajowej 65 w okolicy cmentarza jak również na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach przy cmentarzu będą obowiązywać zakazy zatrzymywania się i postoju oraz ograniczenia prędkości.

Tegoroczne działania potrwają do 2 listopada włącznie.

W ubiegłym roku na drogach Warmii i Mazur w dniach 31.10-02.11 policjanci odnotowali 7 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Byli wzywani też do 111 kolizji drogowych. W trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.