4 września rada miejska w Gołdapi podjęła uchwałę w sprawie wygaszenia mandatu radnemu Andrzejowi Tobolskiemu. Została ona przez radnego zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

Mimo upływu ponad 1,5 miesiąca, skarga nie została jeszcze przez sąd rozpatrzona. Nie został też jeszcze wyznaczony termin jej rozpatrzenia. To m.in. dlatego, że sąd prosił urząd miejski o dodatkowe informacje w tej sprawie. Bardzo prawdopodobne, że skarga trafi na wokandę WSA w pierwszej połowie listopada.

Andrzej Tobolski pozostaje nadal pełnoprawnym radnym rady miejskiej w Gołdapi, jak każdy inny radny tego gremium.

Powodem wygaszenia mandatu radnemu przez rade miejską w Gołdapi jest - jak napisane zostało w uchwale - naruszenie „ustawowego zakazu zarządzania działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego lub bycia przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności”.

„Plant” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której prezesem jest Andrzej Tobolski, ma regularnie sprzedawać pierogi Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Dodatkowo dostarczać miała Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne w ramach umowy zawartej KOWR. Zdaniem biura prawnego urzędu miejskiego jak i rady miejskiej, łączenie funkcji prezesa takiej spółki i radnego jest zakazane z prawem.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.