Dziś rozpoczęliśmy akcję promującą profilaktykę raka piersi. Zachęcaliśmy jednostki, instytucje do promowania akcji na stronach internetowych i profilach społecznościowych

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka riersi. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W ramach kampanii, 15 października 2023 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

Od kilku lat w Gołdapi organizowany jest cykl wydarzeń w ramach kampanii „Różowy październik” - Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Tegoroczne hasło działań brzmi „Kocham życie, badam się, wygrywam”.

Organizatorzy wydarzenia: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Dom Kultury w Gołdapi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Gołdapi, z udziałem zastępcy burmistrza Gołdapi Joanną Łabanowską odwiedzili dziś gołdapskie instytucje z zaproszeniem do włączenia się w akcję „Różowy październik”.

Jutro będziemy kontynuować promocję profilaktyki raka piersi. Zapraszamy do udziału w akcji i wydarzeniach.

Niech wyobraźnia was nie ogranicza. Zaświećmy się na różowo. Będzie nam miło jak oznaczycie organizatorów wydarzenia.

✍️ Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.