„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby” - któż nie zna tego słynnego cytatu z utworu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.
Ten i inne cytaty można było sobie przypomnieć podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Nie bój się Zemsty” udostępnionej Bibliotece Publicznej w Gołdapi przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Wystawa opisuje biografię Aleksandra Fredry, jego związki z Ossolineum i Wrocławiem, a także historię archiwum rodziny Fredrów. Przedstawia również, jak “Zemsta” Fredry odnosiła sukcesy na scenie teatralnej i w świecie filmu. W trakcie wystawy można było zapoznać się z przeglądem wydawnictw polskich i obcych związanych z tym właśnie utworem. Co więcej, część z prezentowanych zbiorów to materiały rzadko lub nigdy niepublikowane, co czyni wystawę jeszcze bardziej wyjątkową.
Dziękujemy za udział w otwarciu wystawy klasie 7d ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi oraz uczestnikom Środowiskowego Domu „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
Wystawę można zwiedzać w holu naszej biblioteki do 30 października. Zapraszamy.
✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbył się wspaniały koncert akordeonowy prof. dr. hab. Rafała Grząki.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
15 kwietnia w kinie "Kultura" odbędzie się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Zaprezentowany zostanie poruszający film pt. "Wartość sentymentalna".
Tradycją jest już, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Nie inaczej było i w tym roku.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się warsztat dla dorosłych, poświęcony historii i znaczeniu palmy wielkanocnej.
Warsztat ph. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda" odbył się 1 kwietnia w filii bibliotecznej w Grabowie.
W ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozakach odbył się warsztat pisania wielkanocnych jajek. W wydarzeniu wzięli udział dzieci, młodzież oraz przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych, tym razem z wielkanocnym akcentem.
Dziś przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ze względu na wielkanocną przerwę w szkołach, Stowarzyszenie Dobry Start zorganizowało happening z tej okazji już wczoraj.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 12 kwietnia.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbędzie się koncert akordeonowy.
Szkolenie dotyczące ekologicznego rolnictwa organizowane jest w Gołdapi 9 kwietnia w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza.
Za nami kolejne spotkania w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach warsztatów komputerowych dla dorosłych.
Uczestnicy zajęć Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi mieli okazję poznać tajniki tradycyjnego wypieku chleba oraz zwiedzić Młyn Kulturalny w Budrach.
W minioną sobotę w parku miejskim w centrum Gołdapi odbył się kiermasz wielkanocny "Jajeczko z rzeżuszką".