W II budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” prezentowana jest nowa wystawa pt. „Zdrowie i higiena w dawnym Gdańsku”. Jej otwarcie odbyło się w sobotę, 16 września.

Wystawa wypożyczona jest z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Można zobaczyć 200 zabytków pochodzących z okresu od XIV wieku do czasów nowożytnych. Wśród przedmiotów znajdują się między innymi: grzebienie, szczoteczki do zębów, akcesoria kosmetyczne, nocniki, elementy dawnej infrastruktury wodociągowej, okulary, narzędzia chirurgiczne, strzykawki, butelki i pojemniki aptekarskie, fajki do tytoniu.

W wernisażu wzięły udział m.in. Agnieszka Ruta z działu zbiorów gdańskich Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz Barbara Babińska - główny inwentaryzator zbiorów w tymże muzeum. Pani Agnieszka oprowadziła po wystawie i bardzo ciekawie o niej opowiedziała. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z otwarcia wystawy i posłuchania tej opowieści.

 

 

Wystawa „Zdrowie i higiena w dawnym Gdańsku” zorganizowana została przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi w ramach obchodów tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie prezentowana do końca stycznia przyszłego roku. Zwiedzać ją można w czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00, a jeśli chce się ją zobaczyć w inny dzień tygodnia to należy wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem 876-150-545.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.