O mandat poselski powalczą w nadchodzących wyborach m.in. zastępca burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska czy radny powiatowy i jednocześnie prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap Piotr Wasilewski.

139 kandydatów znalazło się na siedmiu listach wyborczych zarejestrowanych do sejmu w okręgu wyborczym 35, który obejmuje Olsztyn oraz powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski. Powalczą oni o 10 mandatów.

Na listach znalazły się też osoby, które wskazały miejsce zamieszkania na terenie powiatu gołdapskiego:

 • KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
  poz. 17: Anna Kot, Gołdap, Platforma Obywatelska
 • KW Bezpartyjni Samorządowcy
  poz. 3: Piotr Wasilewski, Gołdap, nie należy do partii politycznej
  poz. 8: Agnieszka Sztejter, Łoje, nie należy do partii politycznej
 • KW Nowa Lewica
  poz. 11: Ewa Jankowska, Gołdap, Nowa Lewica
 • KW Prawo i Sprawiedliwość
  poz. 16: Andrzej Juchniewicz, Gołdap, Prawo i Sprawiedliwość

Na liście KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni znalazła się formalnie mieszkanka Olecka, jednak od wielu lat związana zawodowo z Gołdapią Joanna Łabanowska (dawniej skarbnik powiatu, a obecnie zastępca burmistrza Gołdapi, nie należy do partii politycznej).

W sierpniu biuro prasowe Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin informowało w mailu przesłanym do mediów, że planuje zgłosić swój komitet wyborczy oraz wystawi kandydata do senatu w okręgu 87 obejmującym powiaty ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski. Miał nim być mieszkaniec gminy Banie Mazurskie Paweł Czyż. Jego nazwiska wśród kandydatów do izby wyższej parlamentu jednak aktualnie w okręgu 87 nie ma.

Wybory do parlamentu odbędą się 15 października br.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.