Gołdap znalazła się w gronie kilkunastu miejscowości w kraju, w których w okresie wakacyjnym zorganizowane zostały pikniki rodzinne w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczna autostrada”.

Piknik w Gołdapi odbył się 2 września w parku w centrum miasta. Organizatorzy uczyli udzielania pierwszej pomocy, dając możliwość jej przećwiczenia zainteresowanym na fantomach. Można było skorzystać ze strefy relaksu i masażu, sprawdzić swój refleks, zobaczyć, jak zachowuje się samochód i ciała znajdujących się w środku osób podczas dachowania pojazdu. Były różne atrakcje dla dzieci.

Podczas wydarzenia na ręce zastępcy burmistrza Gołdapi przekazany został defibrylator, zakupiony przez Compensę. Został on następnie umieszczony na ścianie urzędu miejskiego i tym samym od razu stał się dostępny dla mieszkańców.

Kampania „Bezpieczna autostrada” prowadzona jest przez Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa S.A. we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Sp. z o. o. w Łodzi. Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na autostradach poprzez zwiększenie świadomości kierowców w zakresie prawidłowego poruszania się po drogach szybkiego ruchu oraz promowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. W naszym województwie podobny piknik odbył się jeszcze w Ełku.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.