Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zaprasza na 24 edycję Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo”, która odbędzie się 6 sierpnia, tradycyjnie w centrum miasta. Początek wydarzenia o godzinie 12:00. jak zawsze odbędą się konkursy na najlepsze kartacze serwowane przez zakłady gastronomiczne i na najsmaczniejsze kartacze domowe. Chętni będą mogli spróbować również swoich sił w mistrzostwach świata w jedzeniu kartaczy.
Rejestracja chętnych do udziału w konkursach na jedzenie kartaczy będzie prowadzona podczas imprezy.

Regulaminy i karty zgłoszeniowe dostępne są pod adresem https://dkgoldap.pl/aktualnosci/kartaczewo-2023/

Podczas imprezy odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci ph. „Smaki w twoim regionie”. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W parkowych alejkach umiejscowione będą stoiska wystawców z rękodziełem i żywnością regionalną. Na scenie wystąpi kabaret OT.TO. Imprezę objęli patronatami honorowymi: wojewoda warmińsko-mazurski oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Patronami medialnym są: Radio Olsztyn, Radio 5, TerazGoldap.pl, Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO.

Wydarzenie pod nazwą „Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo” zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, pozyskanym w ramach konkursu „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjna i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur 2023r. – II nabór”.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.