Bardzo cieszy nas ta informacja. Został rozstrzygnięty pierwszy nabór wniosków w Programie „Odporność oraz rozwój ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej” na lata 2022-2025 organizowany przez Departament Spraw Społecznych MRIPS. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap złożyła w ramach tego konkursu projekt „e-FRRG. Modernizacja na 5+” który został bardzo wysoko oceniony i uplasował się na 17 miejscu w Polsce na ponad tysiąc złożonych. Na działania pozyskaliśmy kwotę 177.070 złotych netto.

Fundacja odmieni część usługową dzięki gruntownemu remontowi, wymieni meble sprzedażowe i magazynowe, wymieni na nowe posiadane i zamówi nowe środki trwałe (m.in. urządzenia wielofunkcyjne do druku, efektywniejsze prasy do nowych wzorów magnesów i breloków, nowy ploter grawerujący), zoptymalizuje zużycie energii dzięki wymianie oświetlenia. Przeprowadzi też akcję informacyjną o swojej ofercie i projekcie. Powstanie e-sklep z możliwością zlecania zamówień. Rozszerzy też i zoptymalizuje sprzedaż na kanałach, w których już sprzedaje organizacja. Całość działań rozpocznie się w sierpniu 2023 i skończy w maju 2024.

Dzięki modernizacji pomieszczeń możliwe będzie zoptymalizowanie przestrzeni sprzedażowo-magazynowej organizacji. Wymiana oświetlenia oraz środków trwałych pozwoli na optymalizację kosztów bieżących, natomiast zakup nowych środków trwałych pozwoli na rozbudowę oferty komercyjnej organizacji o nowe produkty oraz nowe usługi, chociażby usługi fotograficzne czy wideo. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do utrzymania poziomu sprzedaży (z poziomu 2022 roku) lub jego wzrostu o około 5% w skali rok do roku w pierwszym roku po modernizacji, z perspektywą dalszego wzrostu przychodów w latach kolejnych. Jesteśmy ostrożni w naszych oczekiwaniach, gdyż ostatnie lata w branży turystycznej przez pandemię covid-19 oraz wojnę na Ukrainie i naszą bliskość tzw. przesmyka suwalskiego, były mocno nieprzewidywalne w wymiarze ilości odwiedzających nas turystów oraz sprzedaży. Warto dodać, że uwarunkowanie zewnętrzne jakim niewątpliwie jest inflacja, nie pozwala nam na bardziej optymistyczne prognozy. Planowane zakupy maszyn spowodują zoptymalizowanie kosztów bieżących oraz kosztu jednostkowego wykonanego produktu, co pozwoli na utrzymanie lub obniżenie ceny produktu dla odbiorcy końcowego. To istotne przy obecnym wzroście cen.

Projekt wzmocni niezależność organizacji w obszarze dostaw, dzięki niemu staniemy się bardziej samowystarczalni w produkcji oferowanych gadżetów. Pozwoli nam wyjść z ofertą projektowania i dostarczenia spersonalizowanych gadżetów do informacji turystycznych regionu. Dzięki dronowi i aparatowi, programom graficznym i maszynom będziemy mogli od początku do końca wykonać dedykowane gadżety na lokalne rynki (np. Ełk, Olecko, Suwałki, Węgorzewo, Giżycko). W następstwie pozwoli to na wykonanie serii gadżetów o zasięgu wojewódzkim. Dodatkowo zakup stoiska promocyjnego przyczyni się do naszego uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się poza naszą siedzibą, co przełoży się na dywersyfikację przychodów. Wykonany katalog produktowy pozwoli nam dotrzeć do nowych klientów i zaprezentować nową ofertę. Dzięki cyfrowej transformacji zoptymalizujemy czas pracy niezbędny do ustawienia ilościowego magazynu czy obsługi klienta w sprzedaży wysyłkowej. Cyfryzacja w obszarze sprzedaży online rozszerzy kanały, w jakich można nabyć nasze produkty, a to pozwoli na zachowanie poziomu obrotu z 2022 roku lub jego zwiększenie. Zakupione w czasie realizacji przedsięwzięcia narzędzia zoptymalizują czas niezbędny do bieżącej obsługi zamówień.

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.