25 lipca będzie kolejna okazja w Gołdapi dla pań do skorzystania z badania mammograficznego w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

25 lipca, godz. 10:00-16.00, przy dworcu PKS

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział kobiety w wieku od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Programem nie są objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badania jest finansowane przez NFZ, można je wykonać bez skierowania lekarskiego.

Mammografia jest czułym i specyficznym badaniem piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania będzie wykonywać firma Lux-Med Diagnostyka. Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 586-662-444, 223-381-960 lub poprzez formularz internetowy pod adresem http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie zabrać należy ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux-Med Diagnostyka. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.