Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Gołdapi z 25 kwietnia br., jutro na terenie gminy Gołdap rozpocznie się tegoroczny sezon kąpielowy. Potrwa do 31 sierpnia.

Jedyne kąpielisko w powiecie gołdapskim znajdować się będzie nad Jeziorem Gołdap na plaży miejskiej. Jego organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Teren kąpieliska ograniczony będzie znajdującym się tam pomostem. Każdego dnia w tym okresie, w godzinach 10:00-18:00 nad bezpieczeństwem osób pływających czuwać będzie minimum dwóch ratowników.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi każdego dnia o godzinie 10:00 będzie publikował aktualne dane dotyczące kąpieliska (temperatura powietrza, temperatura wody, prędkość wiatru, kolor flagi) na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/464).

Zgodnie z oceną wody w Jeziorze Gołdap z dnia dzisiejszego, jest ona zdatna do kąpieli. Następne badanie zostanie przeprowadzone 11 lipca.

Zgodnie z ustawą Prawo wodne, rady gmin określają listę kąpielisk na swoim terenie co roku do 20 maja. Kąpielisko na plaży miejskiej w Gołdapi będzie jedynym kąpieliskiem, jakie będzie działać okresie wakacyjnym w powiecie gołdapskim.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.