Koty można darzyć sympatią lub nie. Nic jednak nie upoważnia człowieka to do strzelania z broni do tych zwierząt. A właśnie z postrzelonym kotem, któremu nadano imię Rożek, ma do czynienia w ostatnim czasie Stowarzyszenie Gołdapskie Koty Bezdomne.

Stowarzyszenie Gołdapskie Koty Bezdomne:

W dniu 28 maja br. skontaktowała się z nami mieszkanka Rożyńska Małego alarmując o obecności rannego kota na swojej posesji. Następnego dnia kot trafił do lecznicy AraVet, gdzie po wstępnych oględzinach ustalono, że ma złamanie kości ramiennej przedniej łapy. Opcje dla kota były dwie: eutanazja lub próba ratowania łapy i dalsza rehabilitacja kota w domu tymczasowym do momentu adopcji.

Osoba zgłaszająca się do nas o pomoc podjęła decyzję o ratowaniu kota tj. umówiła go na zabieg zespolenia kości ramiennej u ortopedy w Giżycku. Zgodziliśmy się pomóc w transporcie oraz partycypować w kosztach zabiegu i rekonwalescencji po nim. 31 maja kot trafił na zabieg. Na podstawie wykonanych zdjęć RTG lekarz postawił diagnozę wieloodłamowego złamania kości ramiennej nasady dalszej, które było następstwem postrzelenia. W zgięciu łokciowym nadal był widoczny pocisk ołowiany.

Po zabiegu Rożek trafił pod opiekę wolontariuszki naszego stowarzyszenia. W chwili obecnej powoli dochodzi do siebie, czeka również na badania krwi, kału oraz usg jamy brzusznej. Doskwiera mu przewlekła biegunka, jest skrajnie wychudzony i odwodniony. Po podaniu preparatów odrobaczających zaczął wydalać z kałem tasiemce. To dopiero początek drogi ku zdrowiu i lepszemu życiu. Rożek choć zaznał tyle cierpienia i bólu z rąk człowieka, nadal jest kotem o przyjacielskim usposobieniu, domaga się atencji, głaskania i chce przebywać w ludzkim towarzystwie.

Stowarzyszenie zapowiada, że sprawa postrzelenia kota zostanie zgłoszona prokuraturze. I choć szanse na ustalenie jego oprawcy są niewielkie to zdaniem organizacji, nie wolno odpuszczać.

Póki co Stowarzyszenie Gołdapskie Koty Bezdomne prowadzi zbiórkę środków na pokrycie m.in. kosztów operacji, dalszej diagnostyki i leczenia, jedzenie i bieżącego utrzymania kota. Zbiórka jest dostępna pod adresem https://zrzutka.pl/edmkyp.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.