Dziś rozpoczęła się dwudniowa akcja sprzątania miasta i rzeki, której koordynatorką jest Alina Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Hasło dzisiejszych działań to „Czysta Gołdap, czysta Gołdapa”, jutrzejszych „Śmieci skrzydeł nie mają”.

Dziś nacisk jest położony na sprzątania rzeki i jej brzegu. Uczestnicy, którzy zadeklarowali udział w dzisiejszych działaniach, zebrali się o 9:30 przy rzece w pobliżu skrzyżowania ulic Mazurskiej i Nadbrzeżnej. Idąc na miejsce zbiórki już zbierali po drodze odpady. Po krótkim przywitaniu przez koordynatorkę akcji oraz zastępcę burmistrza Joannę Łabanowską cześć osób wyruszyła na kilkukilometrowy spływ Gołdapą i sprzątanie jej brzegu z wody, inne dalej sprzątały brzeg z gruntu.

Jutro odbędzie się sprzątanie ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku zajazdu. Punktualnie w południe na szczycie Gołdapskiej Góry zaplanowano spotkanie uczestników działania z koordynatorką oraz  patronami ogólnopolskiej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. Będzie to też okazja do krótkiego przedstawienia zagadnień dotyczących świadomej ochrony polskich gór.

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.