Biblioteka Publiczna w Gołdapi przygotowała trzy interesujące wystawy w ramach XX ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”. Jest jeszcze kilka dni, aby je obejrzeć.

Pierwsza z nich to wyjątkowa wystawa poświęcona Konstytucji 3 maja – jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Konstytucja 3 maja, uchwalona w 1791 roku, była pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucją, która określała prawa i wolności obywateli oraz zasady funkcjonowania państwa. Wystawa została udostępniona jest przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy.

Kolejna wystawa przygotowana przez bibliotekę to ekspozycja pt. „Biblioteka. Miejsce tajemnicy”, która prezentuje fragmenty literatury opowiadające o bibliotekach jako miejscach niezwykłych. Wśród cytatów znajdziemy akapity nie tylko z dzieł intelektualistów (między innymi Umberto Eco, Jean-Paul Sartre’a, Czesława Miłosza, Jorge Luisa Borgesa), ale także wątki z literatury popularnej. Teksty zwracają uwagę na metafizyczny aspekt bibliotek, które nie są jedynie miejscem składowania książek.

Ostatnia w tym miesiącu przygotowana wystawa poświęcona jest pasji układania puzzli. Przedstawia kolekcję puzzli, zarówno tych klasycznych, jak i trudniejszych do ułożenia. Zobaczyć można na niej różnorodne motywy, rozmiary i stopnie trudności, które pasjonaci puzzli pokonują z entuzjazmem i precyzją. Przy okazji tej wystawy zapraszamy na spotkanie z pasjonatką układania puzzli Zofią Nawrocką, które odbędzie się już dziś o godzinie 17:00 w drugim budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej” im. M.M. Ratasiewicza przy ul. Kościuszki 30.

Wszystkie wystawy dostępne są dla zwiedzających do końca miesiąca w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.