Klub Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk zorganizował konkurs ph. „Nakrętki i grosze zbieramy, chorej Idze pomagamy”. Skierowany on był do placówek oświatowych, w podziale na dwie kategorie:

  • kategoria I - przedszkola
  • kategoria II - szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe

Zadaniem uczestników było zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek oraz monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zwycięzcami zostaną placówki, które zbiorą najwięcej wagowo nakrętek i monet w przeliczeniu na jedno dziecko w danej placówce.

Dziś finał konkursu. Jego uczestnicy zebrane nakrętki oraz groszówki dostarczali do magazynu znajdującego się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Gołdapi. W najbliższym czasie wolontariusze wszystko podliczą i ogłoszą zwycięzców. Nagrodą w pierwszej kategorii są pomoce dydaktyczne, w drugiej kategorii jednodniowa wycieczka autokarowa do Sejmu RP.

 

 

Iga Lelo urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła już cztery operacje, ale jej serce niestety potrzebuje dalszych zabiegów. Rodzice chcą dać jej szansę na w miarę normalne życie, a tą szansą jest operacja w Genewie. Tamtejsi lekarze chcą spróbować zrobić całkowitą korektę serca małej dziewczynki. Koszty operacji są bardzo duże. Na leczenie i rehabilitację pieniądze są zbierane za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Aktualny stan konta to 226.048zł, brakuje jeszcze 550.689zł.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.