Komisja rady miejskiej w Gołdapi ds. rolnych miała wczoraj kilkugodzinne wyjazdowe posiedzenie. Członkowie komisji zapoznali się naocznie w terenie ze stanem wiejskich dróg po okresie zimowym. Podczas przejazdu zwracali szczególną uwagę na drogi, co do których uwagi w ostatnich miesiącach zgłaszali sołtysi. Chodziło przede wszystkim o stan nawierzchni, zakrzaczenia czy stan przydrożnych rowów.

Część zgłoszeń sołtysów znalazła potwierdzenie w terenie. Tak było na przykład w Nasutach, gdzie sołtys Marek Zackiewicz podczas spotkania z radnymi zdecydowanie skrytykował sposób naprawy jednej z gruntowych dróg. W jego ocenie została ona zniszczona, a nie naprawiona.

Cześć zgłoszeń i wniosków sołtysów nie znajdzie jednak poparcia radnych. Niektórzy oczekują bowiem napraw dróg, które są w ogólnie dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Wkrótce odbędzie się kolejne posiedzenie komisji ds. rolnych, podczas którego opracowana zostanie lista propozycji dróg wiejskich do naprawy. Po jej zatwierdzeniu zostanie ona przekazana burmistrzowi Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.