Klub Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk ogłasza konkurs ph. „Nakrętki i grosze zbieramy, chorej Idze pomagamy”. Skierowany on jest do placówek oświatowych, w podziale na dwie kategorie:

  • kategoria I - przedszkola
  • kategoria II - szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe

Zgłoszenia placówek przyjmowane są przez formularz znajdujący się pod adresem https://forms.gle/3SMkSCRVVVsg3qw38

Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek oraz monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zwycięzcami zostaną placówki, które zbiorą najwięcej wagowo nakrętek i monet w przeliczeniu na jedno dziecko w danej placówce.

Zebrane nakrętki oraz groszówki muszą zostać dostarczone 12 maja do magazynu, który znajdować się będzie w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Gołdapi.

Nagrody dla zwycięzców to:

  • kategoria I: pomoce dydaktyczne
  • kategoria II: jednodniowa wycieczka autokarowa do Sejmu RP.

Zapraszamy do udziału!

Iga Lelo urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła już cztery operacje, ale jej serce niestety potrzebuje dalszych zabiegów. Rodzice chcą dać jej szansę na w miarę normalne życie, a tą szansą jest operacja w Genewie. Tamtejsi lekarze chcą spróbować zrobić całkowitą korektę serca małej dziewczynki. Koszty operacji są bardzo duże. Na leczenie i rehabilitację pieniądze są zbierane za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Aktualny stan konta to 175.559zł, brakuje jeszcze 601.178zł.