Klub Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk przygotowuje konkurs, który docelowo ma przynieść kolejne środki do zbiórki na leczenie Igi Lelo. Znamy już jego wstępne założenia. Konkurs skierowany będzie do szkół oraz przedszkoli. Zadaniem uczestników będzie zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek oraz monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Nie będzie ograniczony terytorialnie, przystąpić będą mogły dowolne placówki z całego kraju. Będzie jednak warunek, że zebrane nakrętki oraz groszówki będą musiały zostać dostarczone dokładnie 12 maja do magazynu, który znajdować się będzie w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Gołdapi.

Zwycięży ta szkoła i to przedszkole, które zbierze najwięcej nakrętek i monet w przeliczeniu na jednego ucznia (przedszkolaka) w danej placówce. Ma to zapewnić równe szanse dużym i małym szkołom oraz przedszkolom. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły będzie wycieczka do Sejmu RP. Nagrodą dla najlepszego przedszkola będą pomoce dydaktyczne.

Konkurs ma wystartować już wkrótce. Wraz z oficjalnym startem zostanie podany jego regulamin.

Iga Lelo urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła już cztery operacje, ale jej serce niestety potrzebuje dalszych zabiegów. Rodzice chcą dać jej szansę na w miarę normalne życie, a tą szansą jest operacja w Genewie. Tamtejsi lekarze chcą spróbować zrobić całkowitą korektę serca małej dziewczynki. Koszty operacji są bardzo duże. Na leczenie i rehabilitację pieniądze są zbierane za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Aktualny stan konta to 173.863zł, brakuje jeszcze 602.874zł.


 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.