24,95 miliona złotych mają kosztować prace naprawcze oraz dokończenie budowy zakładu przyrodoleczniczego. Taką ofertę wynegocjowała gmina Gołdap z potencjalnym wykonawcą. Dla porównania, jak duże są to pieniądze:  to jedna dziesiąta tego, co zebrała podczas 31 finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to 63% szacowanych wszystkich dochodów bieżących powiatu gołdapskiego czy też prawie dwa razy więcej niż szacowane są tegoroczne dochody bieżące gminy Dubeninki.

Sesja i wspólne posiedzenie komisji, podczas których burmistrz lub urzędnicy przedstawią szczegóły tego tematu, odbędą się już w przyszłym tygodniu. Na wtorek zwołano wspólne posiedzenie komisji, a już dzień później radni będą podejmować decyzję, czy zabezpieczyć w budżecie środku na ten cel podczas sesji rady miejskiej zwołanej w trybie nadzwyczajnym.

W uzasadnieniu do projektu uchwały ws. zmiany budżetu przeczytać można, że środki na ten cel mają pochodzić z emisji obligacji oraz wolnych środków. Jeśli radni dokonali by zmian w budżecie, tegoroczny deficyt budżetu gminy wyniósłby 21.350.642,16 złotych, a na częściowe jego pokrycie wyemitowane mają być obligacje w wysokości 14,5 miliona złotych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.