Mijający miesiąc był intensywnym czasem w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Bardzo dużo się działo. Odwiedziło nas dużo osób, w tym wiele grup dzieci i młodzieży ze szkół i placówek wychowawczych, które skorzystały z proponowanych zajęć i aktywności.

W zeszłą sobotę obchodziliśmy "Dzień Czytania Tolkiena" - dzień, który łączy miłośników fantastyki. W tym roku na temat przewodni wybrano nadzieję i odwagę. Z tej okazji młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi wraz z kadrą pedagogiczną wybrała się do naszej biblioteki w celu głośnego odczytania fragmentów powieści J. R. R. Tolkiena. Celem spotkania było promowanie życia i twórczości tego legendarnego pisarza oraz rozwijanie kultury żywego słowa. Młodzież poznała więc historię "Dnia Czytania Tolkiena" i sylwetkę pisarza.

John Ronald Reuel Tolkien jest autorem wielu powieści fantasy, a najbardziej znane z nich to „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogia Władca Pierścieni. Warto wspomnieć, że trylogia ta powstała pod wpływem staroskandynawskich legend, którymi zajmował się Tolkien a sam „Hobbit” został uznany za najbardziej popularną spośród wszystkich dwudziestowiecznych książek fantasy napisanych dla dzieci.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.