Gala Szlachetnej Paczki Rejonu Gołdap to nazwa wydarzenia zorganizowanego dziś po południu w sali widowiskowej gołdapskiego domu kultury. Wolontariusze, którzy przeprowadzili akcję w ubiegłym roku na naszym terenie, podsumowali ją oraz podziękowali osobom, instytucjom i firmom w nią zaangażowanym.

W akcję w 2022 roku zaangażowanych było 25 wolontariuszy. Odwiedzonych zostało ponad 50 rodzin, pomoc otrzymało 20 wybranych. W przygotowanie paczek włączyły się 1652 osoby, a łącznia ich wartość wyniosła ponad 80 tysięcy złotych.

Scenariusz wręczania podziękowań dla osób i podmiotów koordynujących paczki dla poszczególnych rodzin inspirowany był oscarową galą. Wejście na scenę było po czerwonym dywanie, był podział na (oryginalne!) kategorie, czytano nominacje, wręczano statuetki. Po „ceremonii oscarowej” wręczono też podziękowania i upominki dla wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” oraz innym osobom, które w różnoraki sposób wspierały realizację akcji. Dwugodzinne wydarzenie, które prowadzili Kondad Kazaniecki i Wioleta Szlaszyńska, przeplatane było występami artystycznymi, a zakończyło się wspólnym zdjęciem i zjedzeniem specjalnie na dziś przygotowanego tortu.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.