710.715,60 złotych unijnego dofinansowania trafi do gołdapskiego szpitala. Wniosek pn. „Doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną na potrzeby GoldMedica Sp. z o. o. w Gołdapi” znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

- Realizacja projektu pozwoli na poprawę jakości i dostępności świadczonych usług medycznych. Gołdapski szpital zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną, w tym do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów, którzy przeszli covid-19 - informuje Magdalena Mackiewicz, główny specjalista ds. zdrowia i pomocy społecznej w Starostwie Powiatowym w Gołdapi.

Koszt całkowity projektu to 884.165 złotych. Ze środków tych zakupiony zostanie sprzęt do działu fizjoterapii oraz na oddział rehabilitacji pulmonologicznej. Na liście zakupów są m.in.: lampa do światłolecznictwa, aparaty do elektroterapii i laseroterapii, ergospirometr, spirometr diagnostyczny, pompy infuzyjne 1- i 2-strzykawkowe, inhalator ultradźwiękowy, laser wysokoenergetyczny, urządzenie do terapii podciśnieniowej, bieżnia rehabilitacyjna, system rehabilitacji kardiologicznej, system inhalacji wielostanowiskowych, spirometr diagnostyczny, ssak medyczny, analizator parametrów krytycznych, koncentrator tlenu, wózek transportowo-kąpielowy i materac przeciwodleżynowy. Ponadto zakupiony zostanie aparat USG, który wykorzystywany będzie w poradniach: kardiologicznej, urazowo-ortopedycznej oraz chirurgicznej.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.