15 marca widzowie kina „Kultura” w ramach małomiasteczkowego klubu filmowego obejrzeli film pt. „Holy Spider”, którego reżyserem jest Ali Abbasi. To thriller i zarazem kryminał, jakiego w kinie od dawna nie było. Jest przemykający w cieniu potwór - seryjny morderca kobiet, jest również depcząca mu po piętach i wiele ryzykująca bohaterka, tropiąca go dziennikarka. „Holy Spider” to oparty na faktach thriller. Podstawą są prawdziwe wydarzenia. To o mordercy szesnastu kobiet, który w 2001 roku stał się ludowym bohaterem ekstremalnych islamistów po tym, jak „oczyścił” święte miasto. Film pokazuje przemoc, jaką posługuje się patriarchalny system. Tłumaczy również, jak zrodził się gniew protestujących dziś Iranek i Irańczyków. Widzowie zgodnie uważali, że film do końca utrzymuje w napięciu, wywołuje dreszcze i mroczny klimat.

Podczas spotkania MKF w wyniku losowania widzom zostały wręczone upominki przekazane przez największego kinowego operatora reklamowego w Polsce.

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu (29 marca, godzina 18:00). Dyskusja odbędzie się po obejrzeniu filmu „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.