3 marca to Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi organizuje spotkanie online z Ewą Jurkiewicz oraz Arturem Urbanowiczem, którzy odczytają fragmenty swojej twórczości pisarskiej. Spotkanie będzie można zobaczyć na facebooku biblioteki w piątek od godziny 16:00.

Ewa Jurkiewicz (ps. Ewa Ewelina) - poetka, autorka tomiku „Na gałęzi losu”; filolog polski, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja w Gołdapi; promuje poezję regionu; zdobywca nagród w Konkursie na Wiersz o Gołdapi i w Konkursie „O Liść Dębu”; jej wiersze ukazały się w pokonkursowej antologii miłosnej „Nazbieram gwiazd naręcze” (wyd. „MAK” Szczecin 2002r.).

Artur Urbanowicz (ur. w Suwałkach) – pisarz literatury grozy; z wykształcenia matematyk, z zawodu korpo szczur i wykładowca akademicki. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. W swojej twórczości promuje rodzinną Suwalszczyznę. Nauczyciel kreatywnego pisania w szkole „Maszyna do Pisania”. Za swoje książki otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.