W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała akcję „Zakochaj się w czytaniu”, która odbyła się 14 lutego. Mieszkańcy miasta podczas spaceru mogli spotkać wielkie czerwone serce wykonane przez pracowników biblioteki, które przechadzało ulicami. Tego dnia spacerowicze mieli za zadanie odpowiedzieć na szereg pytań, które kończyły się otrzymaniem walentynkowej niespodzianki od biblioteki.

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Nazwa pochodzi od świętego Walentego - biskupa i męczennika chrześcijańskiego. Wszyscy czytelnicy w tym dniu do wypożyczonych książek otrzymali drobny upominek walentynkowy.

Kolejną akcją pracowników biblioteki było wzięcie udziału w „EkoWalentynkach” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi i przekazanie zużytych baterii przyniesionych wcześniej do biblioteki przez czytelników i pracowników.

Książka dla wielu czytelników jest dobrym przyjacielem. Niejednokrotnie pomaga przetrwać ciężkie momenty w życiu, wprawia w dobry nastrój, pobudza świat wyobraźni.

Zapraszamy do włączania się w nasze akcje biblioteczne.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.