8 lutego w kinie „Kultura” widzowie obejrzeli film pt. „W trójkącie”, którego reżyserem jest Ruben Östlund. Spotkanie odbyło się w ramach małomiasteczkowego klubu filmowego, który funkcjonuje od czterech lat. Z tej okazji spotkanie rozpoczęło się od podziękowań i podzielenia sękacza pomiędzy klubowiczów, który został zasponsorowany przez Krzysztofa Jurewicza. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Film zabrał widzów na wspólną podróż. Akcja filmu rozgrywa się na luksusowym jachcie pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd to rejs na miarę naszych czasów. Nagły sztorm demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda, jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra dla bogatych.

Zapraszamy na kolejne spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, które odbędzie się 22 lutego. Początek o godzinie 18:00. Dyskusja odbędzie się po obejrzeniu filmu pt. „Rimini”, którego reżyserem jest Ulrich Seidl.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!