Jak co roku Biblioteka Publiczna w Gołdapi włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizując zajęcia dla chętnych grup. Polegały one na programowaniu robotów Photon i obejrzeniu krótkich filmików przedstawiających scenki, które dzieci mogą same doświadczyć w życiu.

Roboty steruje się za pomocą tabletów i specjalnego oprogramowania. Jeżdżą one w wybranych przez użytkownika kierunkach. Dzieci poprzez zabawę uczą się programowania urządzenia, w tym przypadku Photona.

Zasady bezpieczeństwa w internecie uczestnicy poznawali poprzez kreskówki z przedstawionymi scenami o: cyberprzemocy, spotkaniu z osobami znanymi wyłącznie z internetu, upublicznianiu danych osobowych, piractwie w sieci i nadmiernym korzystaniu z sieci. Integrując się z bohaterami uczniowie mogli decydować o ich wyborach.

Udział w akcji wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do współpracy inne grupy.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.