Gołdapscy policjanci w trakcie działań „Bezpieczne ferie 2023” przeprowadzili ponad 70 spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego i przypominali o zagrożeniach. Ze starszą młodzieżą poruszyli zagadnienie dotyczące uzależnienia od narkotyków i dopalaczy oraz uczulali na groźne zjawisko cyberprzemocy.

Policjanci zespołu ruchu drogowego skutecznie podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W okresie dwutygodniowej przerwy od nauki przeprowadzili dwie kontrole autokarów przewożących dzieci, podczas których nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Od 23 stycznia do 5 lutego mundurowi ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego, z czego połowa z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 178 mandatów karnych, zastosowali 23 pouczenia oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu. W wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych m.in. za brak aktualnego badania technicznego bądź z uwagi na stan auta, który zagrażał porządkowi lub bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto policjanci podczas codziennej służby systematycznie kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo.

Podsumowując, w powiecie gołdapskim zimowe ferie przebiegły bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnych interwencji w związku z niebezpiecznymi zdarzeniami związanymi z zimowym wypoczynkiem.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.