Za nami tegoroczny „Kierunek Gołdap”. Impreza odbyła się w dniach 2-5 lutego.

Pierwszego dnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi zaprezentowano przedstawienie pt. „Przystojniaczek”. Sztukę przy stoliku czytali Agnieszka Giza- Gradowska i Paweł Parczewski - aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Drugi dzień to były projekcje filmowe dla dzieci. „Ogliki”, „Felix i ukryty skarb” oraz Kosmiczna przygoda Allana” - to te filmy można było obejrzeć w kinie „Kultura”.

Trzeciego dnia (w sobotę) otwarta została wystawa pt. „Teczka”, na której prezentowane są prace gołdapianki Zofii Sidor. Następnie na scenie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi wystąpił zespół Susz. Dzień zakończył koncert znanego wokalisty i kompozytora Stanisława Soyki.

Ostatniego dnia tegorocznego „Kierunku Gołdap” w sali widowiskowej wystąpili uczestnicy pracowni gitary Domu Kultury w Gołdapi, zespół Vinyl, a na koniec odbył się recital Patrycji Magielnickiej z zespołem, która wykonała romantyczne, bliskie sercu utwory znanych polskich artystów: Osieckiej, Łobaszewskiej, Rodowicz, Adamiaka i Koryckiego.

Organizatorami tej kilkudniowej imprezy byli: Dom Kultury w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Urząd Miejski w Gołdapi oraz dystrybutor filmów Vivarto.


fot. Biblioteka Publiczna w Gołdapi i Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.