Jak co roku, w okresie ferii zimowych stoki na Pięknej Górze w Gołdapi są licznie oblegane przez miłośników białego szaleństwa. Gołdapscy policjanci wykorzystują tę okazję do spotkań z narciarzami i snowboardzistami, aby promować odpowiedzialne zachowania.

Mundurowi systematycznie odwiedzali stok, gdzie przypominali fanom zimowych sportów o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zimy, informowali o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia oraz konsekwencjach jazdy na stoku pod wpływem alkoholu. 2 lutego w działaniach policjantom pomagał Sierżant Gołdapek, który rozdawał odblaski, ulotki oraz informatory z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w zabawie polegającej na wykazaniu się znajomością zasad obowiązujących na stoku i nie tylko. W konkursie można było wygrać różne zimowe gadżety, m.in. kaski narciarskie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością podczas udzielania odpowiedzi na pytania. Przedsięwzięcie dostarczyło wszystkim dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych fanów zimowych sportów cieszyła się policyjna maskotka, z którą wszyscy chętnie przybijali „piątkę” oraz wykonywali pamiątkowe zdjęcia.

Policjanci zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie bezpiecznych i właściwych zachowań na stoku.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!