Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla dzieci i młodzieży. Musimy jednak pamiętać, że z okresem zimowego wypoczynku związane są pewne zagrożenia, przed którymi przestrzegali i przestrzegają gołdapscy policjanci. Mundurowi już od kilku tygodni odwiedzali szkoły i przedszkola, gdzie podczas pogadanek przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stróże prawa nie tylko omawiali prawidłowe zachowania na stoku, lodzie czy na śniegu, ale również rozmawiali o bezpieczeństwie w domu oraz uczulali na zagrożenia płynące z internetu.

Dodatkowo funkcjonariusze omawiali z uczniami podstawowe zasady poruszania się po drogach i przypominali o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu. Uczestnicy spotkań wykazali się dużą świadomością, ponieważ zgodnie przyznawali, że nawet niewielki odblask może uratować zdrowie, a nawet życie.

Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki najmłodszych czekają kolejne spotkania z gołdapskimi policjantami. Tym razem odbywać się one będą w miejscach zorganizowanego zimowego wypoczynku. Podczas rozmów profilaktycznych stróże prawa będą omawiać różne zagrożenia, przypominać w dalszym ciągu o zasadach bezpieczeństwa. Przedmiotowe działania będą przeprowadzane wspólnie z podmiotami pozapolicyjnymi m.in. z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Przypominamy, że gołdapscy policjanci podejmują też działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym na zimowy odpoczynek. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kontrolę autobusów i kierowców przewożących dzieci i młodzież.

Potrzebę dokonania przez policję kontroli autokaru można zgłaszać osobiście przychodząc do komendy oraz pod numerem telefonu 477357400. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.