Zakończył się projekt „Aktywnie z ekologią”, realizowany przez wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności. Agnieszka, Ada, Karolina, Zosia i Martyna spotkały się 28 grudnia ub. roku, aby go podsumować i otrzymać certyfikaty, Youthpassy. Dziewczęta realizowały projekt przez cały rok. Wiele działań toczyło się na łonie natury, w okolicy Gołdapi, w Lesie Kumiecie, w Puszczy Rominckiej, jak również w parku miejskim w centrum Gołdapi. Jego uczestnicy uczyli się odpowiedzialności za Ziemię, klimat, nabyli praktyczne umiejętności dbania o przyrodę. Wędrowali na dwóch rajdach oraz podczas podchodów, zawodów na orientację i zlotu zuchowego. Aktywnie bawili się podczas pikniku kreatywnego. Projekt „Aktywnie z ekologią” promował wartości proeuropejskie: solidarność, szacunek, równość, tolerancję, pomoc, współpracę.
W organizacji tych działań wolontariuszki były wspierane przez trenerkę Małgorzatę Wojciechowską-Gutowską i harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” oraz członków Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów w Gołdapi. Mogły liczyć na pomoc Nadleśnictwa Gołdap, gminy Gołdap, Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, majora Krzysztofa Świętonia, rodziców harcerzy. Serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę.
Projekt Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią” otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Agnieszka Gutowska








Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".