Styczniowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki przy filii bibliotecznej w Grabowie poświęcone było lekturze książki Pawła Smoleńskiego pt. „Syrop z piołunu. Wygnani w akcji Wisła”. Autor jest znanym i poczytnym reporterem, publicystą, a od 1989 roku dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. W swoim reportażu porusza temat powojennych dziejów pogranicza oraz działań podjętych przez stronę polską w ramach tzw. akcji „Wisła”. Książka przybliża dramatyczne losy 140 tysięcy Rusinów - Ukraińców, Łemków i członków rodzin mieszanych, wysiedlanych w latach 1947-50 z południowo-wschodnich krańców młodej Polski Ludowej.

W grudniu ub. roku został podsumowany projekt DKK w województwie warmińsko-mazurskim, koordynowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Nasz klub został nagrodzony w dwóch konkursach „Grywalizacji” i „Podaj dalej”. Celem konkursów była aktywizacja członków DKK i promocja klubu. W nagrodę otrzymaliśmy słodycze i kamerkę internetową z mikrofonem. Cieszymy się z tego wyróżnienia i dziękujemy członkom naszego klubu za aktywność i zaangażowanie.

BP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.