Za nami 16 dni aktywnych działań na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Każdego roku w okresie od 25 listopada do 10 grudnia na całym świecie są prowadzone liczne przedsięwzięcia mające na celu podkreślenie sprzeciwu wobec stosowanej przemocy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi aktywnie działają w zakresie przeciwdziałania przemocy przez cały rok, jednak w tych dniach w sposób szczególny swoje działania skierowali na rzecz zapobiegania i powstrzymywania tego zjawiska. Z uwagi na to, że akcja skupia się na symbolice „białej wstążki” czyli znaku niewinności, funkcjonariusze odwiedzali różne instytucje na terenie powiatu gołdapskiego i przypinali białe wstążki, które są symbolem sprzeciwu wobec przemocy oraz osobistym zobowiązaniem, że nigdy „nie będę jej stosować, akceptować lub milczeć na jej temat”.

Mundurowi rozmawiali na temat kampanii również z mieszkańcami miasta, wskazywali konsekwencje stosowania przemocy, udzielali rad w zakresie rozwiązywania problemów i przypinali do ich odzieży symboliczną wstążkę.

W sobotę 3 grudnia odbyły się dyżury dzielnicowych dla osób szukających wsparcia i pomocy. Podczas „otwartych drzwi” w Posterunku Policji w Dubeninkach oraz w ośrodkach pomocy społecznej w Gołdapi i Baniach Mazurskich można było uzyskać wsparcie w zakresie m.in. praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej.

Przedsięwzięcia zostały zorganizowane w ramach programu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z KPP w Gołdapi pn. „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie gołdapskim”, dofinansowanemu przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.